Sportowe LSO

• autor: bananzks15, 2014-08-27 12:46

W naszej diecezji sport towarzyszy LSO od bardzo dawna, nie pamiętam nawet czasów, kiedy nie byłoby w naszej Wspólnocie zabawy. Od zawsze na wakacjach największe emocje budziły turnieje sportowe, w których każdy z nas chciał pokazać, co potrafi, a rozgrywki w trakcie roku szkolnego gromadziły i gromadzą nadal w jednym miejscu drużyny z wielu parafii, integrując ze sobą ministrantów z całej diecezji.
Od kilku lat mamy to szczęście, że dla naszej LSO organizowana jest Liga Lektorska, w której możemy regularnie pojedynkować się przez cały sezon zimowy. Liga to właśnie ten czas na poznanie lektorów ze wszystkich parafii z Rzeszowa(…).

Obecnie Liga Lektorska organizowana jest w dwóch klasach rozgrywkowych – Ekstraklasie i I lidze LSO, pomysł podzielenia Ligi miał spowodować, że mecze nie będą kończyć się bardzo wysokimi wynikami, a przy tym każdy zespół będzie miał szanse zdobyć punkty w bardziej równej walce. Trzeba przyznać, że ten pomysł zakończył się wielkim sukcesem, cały sezon mogliśmy się pasjonować, nie tylko walką o mistrzostwo, ale również o awans do Ekstraklasy i utrzymanie w niej. Oczywiści, największą uwagę skupiała walka o Mistrzostwo, w której faworytem tradycyjnie były zespoły Zaczernia, Błogosławionej Karoliny i Staromieścia. Ligowe mecze nieco te oczekiwania zweryfikowały, ponieważ przez długi czas liderem tabeli pozostawała drużyna z Nockowej, pokazując przy tym bardzo dobrą piłkę i zdobywając wiele punktów w meczach z głównymi rywalami do Tytułu. Ostatecznie jednak Nockowa nie wytrzymała tempa tracąc punkty na finiszu. Prawdziwą rewelacją sezonu była jednak ekipa z Rudnej Wielkiej, która dotrzymała kroku liderom z Nockowej, a przy tym sprawiła wiele niespodzianek, a ostatecznie również skończyła rozgrywki na podium. Tuż za podium parafia Błogosławionej Karoliny z Rzeszowa, która z kolei wiele punktów straciła na początku rozgrywek i w ważnych meczach z resztą czołówki, trzeba zauważyć, że w tym przypadku jest to wynik poniżej oczekiwań. Podobnie Staromieście, drużyna grająca bardzo efektownie, czekająca na upragniony sukces, tym razem znów pozycja w tabeli  poniżej ich możliwości, zaledwie piąta. Jak już łatwo się domyślić, tytuł po raz już trzeci z rzędu zgarnęła drużyna z Zaczernia, chociaż tym razem ich droga do sukcesu była wyjątkowo ciężka, a pozycję lidera zawdzięczają jedynie punktowi przewagi nad drugą Nockową. Za rok przekonamy się czy ktoś zdoła wreszcie przełamać dominującą parafię z Zaczernia.

Do I Ligi awansowały parafie: Lutoryż, Budziwój i Zalesie.
W tym roku bardzo ciekawe okazały się być piłkarskie turnieje rozgrywane w naszej diecezji. Na feriach, jak co roku spotkaliśmy się na Pucharze Biskupa, uważanym za najbardziej prestiżowym trofeum piłkarskim w naszej LSO. W kategorii szkół podstawowych, kolejny już raz tytuł obronił zespół z Błogosławionej Karoliny, w kategoriach gimnazjum, po bardzo ciekawych rozgrywkach Puchar wzniosła w górę bardzo mocna drużyna z Budziwoja, którą śmiało można w tym sezonie uznać za Czarnego Konia wszystkich rozgrywek. Niespodzianką zakończyła się także rywalizacja w finałowej kategorii szkół średnich, gdzie faworyci eliminowali się wzajemnie na wcześniejszym etapie rozgrywek, a puchar wygrała drużyna Świętej Rodziny. Gratulujemy zwycięzcom!

Takie i więcej informacji możecie znaleźć w comiesięcznej gazetce diecezjalnej LSO z sierpnia tego roku. My dodamy jeszcze, że w tym roku był organizowany turniej im. Turniej im. Ks. Jana Berthiera, w którym LSO Biała w kategoriach szkoła podstawowa zajęła 3 miejsce przy tryumfie Błogosławionej Karoliny oraz szkoła średnia, również 3 miejsce, natomiast przy zwycięstwie również Błogosławionej Karoliny. Również reprezentacja naszej Wspólnoty z Białej w ramach rozgrywek Ligi Lektorskiej zajęła w Ekstraklasie 7 miejsce, które można uważać, za dobry wynik, gdyż nasza ekipa storpedowana przez nieobecność ważnych zawodników nie grała na najwyższych obrotach. Pomimo tego dziękujemy za godne reprezentowanie LSO Białej w sezonie 2013/2014. Życzymy sukcesów w przyszłym roku!

Niedziela Miłosierdzia Bożego ( Odpust Pafafialny ) - 01.05.2011r.